Agentliyin dəstəyi ilə “And yerimiz-Şəhidlər!” adlı layihəyə start verildi
zərbaycan Respublikasının Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinin maliyyə dəstəyi ilə "Beynəlxalq Əlillər Cəmiyyəti" İB sentyabr ayının 1-dən noyabr ayının 1-dək "And yerimiz- Şəhidlər”! adlı layihənin həyata keçirilməsinə başlayıb.
Vaxtı ilə Tərtər rayonu və Bakı şəhərinin Nizami rayonunda yaşayıb 44 günlük Vətən müharibəsində döyüşlərdə qəhrəmanlıqla şəhid olan oğullarımızın adlarının, xatirələrinin əbədiləşdirilməsi, yaşadılması, eləcə də əlillik dərəcəsi almış  qazilərimizin tanıdılması məqsədi ilə həyata keçirilən bu layihə zamanı onlar barədə məlumatlar toplanıb kitab şəklində nəşr etdiriləcək. Bu məqsədlə nəşr olunan “And yerimiz-Şəhidlər”! kitabı keçirilən tədbirlərdə iştirakçılara paylanacaq.
Bundan başqa layihənin gedişi zamanı əlilliyi olan və digər imtiyazlı şəxslərin problemlərinin həlli, lazım gələrsə,  hüquqlarının müdafiəsi ilə də məşğul olunacaq.

При поддержке агентства «Наше место присяги – Шехидов!» проект был запущен
При финансовой поддержке Агентства государственной поддержки неправительственных организаций Азербайджанской Республики ОО «Международное общество инвалидов» с 1 сентября по 1 ноября приступило к реализации проекта «Наше место присяги – мученики».
Информация о них будет собрана и опубликована в виде книги в ходе этого проекта, осуществленного с целью увековечения имен и воспоминаний наших сыновей, проживавших в Тертерском и Низаминском районах города Баку и героически погибших в Бои 44-дневной Отечественной войны. Для этого издается «Клятва наших мучеников»! Книга будет роздана участникам мероприятий.
Кроме того, в ходе проекта будут решаться проблемы инвалидов и других льготных категорий лиц, при необходимости – защита их прав.