Agentliyin dəstəyi ilə “And yerimiz-Şəhidlər!” adlı layihəyə start verildi
zərbaycan Respublikasının Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinin maliyyə dəstəyi ilə "Beynəlxalq Əlillər Cəmiyyəti" İB sentyabr ayının 1-dən noyabr ayının 1-dək "And yerimiz- Şəhidlər”! adlı layihənin həyata keçirilməsinə başlayıb.
Vaxtı ilə Tərtər rayonu və Bakı şəhərinin Nizami rayonunda yaşayıb 44 günlük Vətən müharibəsində döyüşlərdə qəhrəmanlıqla şəhid olan oğullarımızın adlarının, xatirələrinin əbədiləşdirilməsi, yaşadılması, eləcə də əlillik dərəcəsi almış  qazilərimizin tanıdılması məqsədi ilə həyata keçirilən bu layihə zamanı onlar barədə məlumatlar toplanıb kitab şəklində nəşr etdiriləcək. Bu məqsədlə nəşr olunan “And yerimiz-Şəhidlər”! kitabı keçirilən tədbirlərdə iştirakçılara paylanacaq.
Bundan başqa layihənin gedişi zamanı əlilliyi olan və digər imtiyazlı şəxslərin problemlərinin həlli, lazım gələrsə,  hüquqlarının müdafiəsi ilə də məşğul olunacaq.

With the support of the agency "Our place of oath - Martyrs!" project was launched
With the financial support of the State Support Agency for Non-Governmental Organizations of the Republic of Azerbaijan, "International Society of Disabled People" PU started the implementation of the project "Our place of oath - Martyrs" from September 1 to November 1.
Information about them will be collected and published in the form of a book during this project, which was carried out with the aim of perpetuating the names and memories of our sons who lived in Tartar region and Nizami region of Baku city and were heroically martyred in the battles of the 44-day Patriotic War. Published for this purpose, "Our Oath-Martyrs"! the book will be distributed to the participants at the events.
In addition, during the course of the project, the solution of the problems of disabled and other privileged persons will be dealt with, if necessary, the protection of their rights.