Avropa İttifaqının Azərbaycandakı Nümayəndəliyinin 15 illiyi
Avropa İttifaqının (Aİ) Azərbaycandakı nümayəndəliyi fəaliyyətinin 15 illiyi münasibəti ilə 26 yanvar tarixində Beynəlxalq Muğam Mərkəzində konsert proqramı təşkil edib.
Səfir Peter Mixalko çıxış edərək Aİ-nin Azərbaycandakı nümayəndəliyinin ölkənin dövlət təşkilatları və müxtəlif qurumları ilə fəal şəkildə əməkdaşlığından söz açıb, eləcə də Aİ-nin yüksək səviyyəli rəsmiləri olan Avropa Şurasının rəhbəri Şarl Mişelin və Avropa Komissiyasının rəhbəri Ursula Von der Lyayenin Bakıya səfərlərini xatırladıb.
Peter Mixalko onu da bildirib ki, Aİ Azərbaycanın işğaldan azad edilmiş ərazilərinin mina və partlamamış hərbi sursatlardan təmizlənməsində də sıx əməkdaşlıq edir, ANAMA-ya yardım göstərir. Səfir qeyd edib ki, Aİ indiyədək Azərbaycanda 50-dən çox tvinninq layihəsi təşkil edib.

15-летие Представительства Европейского Союза в Азербайджане
Представительство Европейского Союза (ЕС) в Азербайджане организовало 26 января концертную программу в Международном центре мугама по случаю 15-летия его деятельности.
Выступая, посол Петер Михалко рассказал об активном сотрудничестве представительства ЕС в Азербайджане с государственными организациями и различными институтами страны, а также напомнил о визитах главы Европейского совета Шарля Мишеля и главы Европейского совета Урсулы фон дер Ляйен. Европейской комиссии, которые являются высокопоставленными чиновниками ЕС.
Петер Михалко также сообщил, что ЕС тесно сотрудничает в очистке оккупированных территорий Азербайджана от мин и неразорвавшихся боеприпасов, а также оказывает помощь ANAMA. Посол отметил, что на сегодняшний день ЕС организовал в Азербайджане более 50 твиннинг-проектов.