Bu münasibətlə fevral ayının 15-də Litva Respublikasının Azərbaycandakı səfirliyinin təşkilatçılığı, dövlət və beynəlxalq, eləcə də qeyri-hökumət təşkilatları nümayəndələrinin iştirakı ilə tədbir təşkil olunmuşdur. Litva Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri cənab Egidiyus Navikas çıxışında Azərbaycan və Litva Respublikaları arasında müxtəlif sahələrdə ikitərəfli münasibətlərin inkişafından, dostluq və qardaşlıq əlaqələrindən  söz açmışdır.
Tədbirdə “Beynəlxalq Əlillər Cəmiyyəti” İB-in sədri Tahir Xudiyev və İdarə Heyəti üzvü Ağalar Əliyev də iştirak edirdilər.
“Əlillər Dünyası” qəzetinin kollektivi adından Litva dövlətçiliyinin bərpasının 105-ci ildönümü münasibəti ilə Litva dövlətini və xalqını təbrik edirik.

По этому случаю 15 февраля Посольством Литовской Республики в Азербайджане было организовано мероприятие с участием представителей государственных и международных, а также неправительственных организаций. Чрезвычайный и Полномочный Посол Литовской Республики в Азербайджанской Республике господин Эгидиус Навикас в своем выступлении рассказал о развитии двусторонних отношений между Азербайджанской Республикой и Литвой в различных областях, а также дружбе и братских отношениях.
В мероприятии также приняли участие председатель ОО «Международное общество инвалидов» Тахир Худиев и член совета директоров Агалар Алиев.
От имени редакции газеты «Алиллер Дунясыси» поздравляем государство и народ Литвы со 105-летием восстановления литовской государственности.