Xalça muzeyində “Azərbaycan nağılı” sərgisi
Xalq rəssamı  Arif Hüseynovun  80 illik yubileyi və yaradıcılığının 55-ci illiyi münasibəti ilə Azərbaycan Milli Xalça Muzeyində rəssamın əsərlərindən ibarət “Azərbaycan nağılı” adlı sərgi nümayiş etdirilir.Sərgi Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin Mədəniyyət Komitəsi, Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi, Azərbaycan Milli Xalça Muzeyi, “Azərxalça” ASC və Azərbaycan Rəssamlar İttifaqının birgə təşkilatçılığı ilə təşkil edilib.“Azərbaycan nağılı”nda Arif Hüseynovun nağıl qəhrəmanlarımızı əks etdirən  54 möhtəşəm əsəri nümayiş olunur.
Sərgidə olmuş “Beynəlxalq Əlillər Cəmiyyəti” İB-in sədri Tahir Xudiyev  Arif Hüseynovun özünəməxsus üslubda yaratdığı bu əsərlərin orjinallığını qeyd etdi.

Exhibition "Tale of Azerbaijan" in the carpet museum
On the occasion of the 80th anniversary of the people's artist Arif Huseynov and the 55th anniversary of his work, the National Carpet Museum of Azerbaijan presents an exhibition called "Azerbaijan Tale" of the artist's works. "Azerkhalcha" OJSC and the Union of Azerbaijan Artists jointly organized it. In "Azerbaijan Tale" 54 magnificent works of Arif Huseynov depicting our fairy-tale heroes are displayed.
Tahir Khudiyev, chairman of the "International Society of Disabled People" PU, who visited the exhibition, noted the originality of these works created by Arif Huseynov in his unique style.