Xalça muzeyində “Azərbaycan nağılı” sərgisi
Xalq rəssamı  Arif Hüseynovun  80 illik yubileyi və yaradıcılığının 55-ci illiyi münasibəti ilə Azərbaycan Milli Xalça Muzeyində rəssamın əsərlərindən ibarət “Azərbaycan nağılı” adlı sərgi nümayiş etdirilir.Sərgi Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin Mədəniyyət Komitəsi, Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi, Azərbaycan Milli Xalça Muzeyi, “Azərxalça” ASC və Azərbaycan Rəssamlar İttifaqının birgə təşkilatçılığı ilə təşkil edilib.“Azərbaycan nağılı”nda Arif Hüseynovun nağıl qəhrəmanlarımızı əks etdirən  54 möhtəşəm əsəri nümayiş olunur.
Sərgidə olmuş “Beynəlxalq Əlillər Cəmiyyəti” İB-in sədri Tahir Xudiyev  Arif Hüseynovun özünəməxsus üslubda yaratdığı bu əsərlərin orjinallığını qeyd etdi.

Выставка «Сказка об Азербайджане» в музее ковров
По случаю 80-летия народного художника Арифа Гусейнова и 55-летия его творчества Национальный музей ковра Азербайджана представляет выставку под названием «Азербайджанская сказка» работ художника ОАО «Азерхалча» и Союза художников Азербайджана. совместно организовали его. В «Азербайджанской сказке» представлены 54 великолепные работы Арифа Гусейнова, изображающие наших сказочных героев.
Посетивший выставку председатель ОО «Международное общество инвалидов» Тахир Худиев отметил своеобразие этих работ, созданных Арифом Гусейновым в его неповторимом стиле.