2-ci qrup əliliyi olan məhbusun atası QHT-yə müraciət etdi
Məlumat verdiyimiz kimi Azərbaycan Respublikasının Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinin maliyyə dəstəyi ilə "Beynəlxalq Əlillər Cəmiyyəti" İctimai Birliyi (BƏC İB) “And yerimiz- Şəhidlər”! adlı layihə həyata keçirir.
Layihə zamanı vaxtı ilə Tərtər rayonu və Bakı şəhərinin Nizami rayonunda yaşayıb 44 günlük Vətən müharibəsində döyüşlərdə qəhrəmanlıqla şəhid olan oğullarımızın adlarının, xatirələrinin əbədiləşdirilməsi, yaşadılması, eləcə də əlillik dərəcəsi almış  qazilərimizin tanıdılması məqsədi ilə kitab nəşr etdirilməsindən əlavə İctimai Birliyin məqsədinə və təyinatına uyğun olaraq əlilliyi olan və digər imtiyazlı şəxslərin problemlərinin həlli, lazım gələrsə, hüquqlarının müdafiəsi ilə də məşğul olunacaq. Onu da qeyd edək ki, BƏC İB 2011-ci ildən həm də əlilliyi olan məhbusların özlərinin və onların ailə üzvlərinin sosial, tibbi probemlərinin həlli ilə məşğul olur.
Bu layihənin icrası zamanı BƏC İB-ə hazırda Ədliyyə Nazirliyi Penitensiar Xidmətinin  Cəza Çəkmə Müəssisəsində cəza çəkən 2-ci qrup əlil Sadiq Musayevin atası, məcburi köçkün, Qarabağ müharibəsi veteranı Zakir Musayev dəfələrlə müraciət etmişdir. O, bildirib ki, özü 1-ci qrup əlil, həyat yoldaşı yaşlı evdar qadındır. Oğlu məhbus Sadiq Musayevin əhf olunması üçün aidiyyəti dövlət təşkilatlarına müraciət etməyi BƏC İB-dən xahiş etmişdir.
İctimai Birlik hazırda 2-ci qrup əlil məhbus Sadiq Musayevin valideynlərinin vəziyyətini və xahişini nəzərə alaraq onun əhf edilməsi üçün aidiyyəti təşkilatlara müraciət etmişdir.

The father of the prisoner with 2nd group of disabilities appealed to the NGO
As we have reported, with the financial support of the State Support Agency for Non-Governmental Organizations of the Republic of Azerbaijan, the "International Society of Disabled People" Public Union (ISC) "Our place of oath - Martyrs"! implements a project named
During the project, in order to perpetuate the names and memories of our sons who lived in Tartar district and Nizami district of Baku city and were heroically martyred in the battles of the 44-day Patriotic War, in addition to publishing a book with the aim of perpetuating and perpetuating the memories of our veterans who received the degree of disability, in accordance with the purpose and purpose of the Public Union, in addition to publishing a book and solving the problems of other privileged persons, if necessary, will also deal with the protection of their rights. It should also be noted that since 2011, the BAC IB has been dealing with solving the social and medical problems of prisoners with disabilities themselves and their family members.
During the implementation of this project, Zakir Musayev, the father of Sadiq Musayev, a disabled person of the 2nd group, who is currently serving a sentence in the Penitentiary Service of the Ministry of Justice, and an internally displaced person, a veteran of the Karabakh war, repeatedly applied to the BEC PU. He said that he is a disabled person of the 1st group, and his wife is an elderly housewife. In order to protect his son Sadiq Musayev, the prisoner, the BAC asked the relevant state organizations to apply.
Taking into account the situation and request of the parents of Sadiq Musayev, the disabled prisoner of the 2nd group, the Public Union has appealed to the relevant organizations for his release.