Agentliyin dəstəyi ilə layihə davam edir
Azərbaycan Respublikasının QHT-lərə Dövlət Dəstəyi Agentliyinin maliyyə dəstəyi ilə "Həssas sosial qruplara aid vətəndaşlar üçün tibbi, hüquqi və psixoloji xidmətlərin təşkili" adlı layihə həyata keçirən “Beynəlxalq Əlillər Cəmiyyəti" İB (BƏC İB) bütün kateqoriyadan olan əlilliyi olan insanların, Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda döyüşüb əlil olmuş şəxslərin və döyüşçülərin, şəhid ailələri və Milli Qəhrəman ailələrinin, məcburi köçkünlərin, həmçinin əlilliyi olan məhbuslar və onların ailə üzvlərinin tibbi-sosial, hüquqi, psixoloji problemlərini öyrənir, həlli istiqamətində işlər aparır, onlara psixoloji xidmət göstərir, eləcə də onlarla maarifləndirmə işləri aparır. Həmçinin layihə zamanı maarifləndirmə məqsədi ilə nəşr edilmiş “İmtiyazlı şəxslər üçün məlumat kitabı”nı onlara təqdim olunur.
Layihənin icrası zamanı BƏC İB-ə Qarabağ müharibəsi veteranı, məcburi köçkün  Hüseyn İsmayılovun ailə üzvləri müraciət edərək bildirmişlər ki, o, uzun illərdir ürək xəstəliyindən əziyyət çəkir. Hazırda yataq xəstəsidir, səhhəti çox ağır olduğundan həkim məsləhəti ilə urək ritminin düzəldilməsi üçün xüsusi aparata ehtiyacı var. Hüseyn İsmayılov “Bakı Sağlamlıq” klinikasında  dəfələrlə müalicə alıb. Həmin aparat yalnız özəl klinikalarda qoyulur. Hüseyn İsmayılovun ailəsinin isə maddi imkanları olmadığından bu əməliyyata köməklik göstərməyi BƏC İB-də xahiş etmişdir.
BƏC İB Hüseyn İsmayılovun müayinə, müalicə və əməliyyatına köməklik göstərilməsi üçün aidiyyəti üzrə Səhiyyə Nazirliyinə və TƏBİB-ə müraciət etmişdir. BƏC İB-in müraciətindən sonra H.İsmayılov özəl klinikada müalicə olunmasından ötrü dəqiq diaqnoz qoyulması üçün hazırda Akademik M.A.Topçubaşov adına Elmi-Cərrahiyyə Mərkəzinə göndərilmişdir.

With the financial support of the State Support Agency for NGOs of the Republic of Azerbaijan, the "Organization of medical, legal and psychological services for citizens belonging to vulnerable social groups" project, "International Society of Disabled People" PU (IPC PU) is the territorial integrity of Azerbaijan for people with disabilities of all categories. studies the medical, social, legal and psychological problems of disabled persons and fighters, families of martyrs and families of National Heroes, internally displaced persons, as well as prisoners with disabilities and their family members, conducts work towards solving them, provides psychological services to them, as well as educating them They are also presented with the "Information Book for Privileged Persons" published for the purpose of awareness during the project.
During the implementation of the project, the family members of Huseyn Ismayilov, a veteran of the Karabakh war and an internally displaced person, applied to the BEC PU and said that he has been suffering from heart disease for many years. Currently, he is bedridden, his health is very serious, and he needs a special device to correct his heart rhythm on the advice of a doctor. Huseyn Ismayilov was treated many times at the "Baku Health" clinic. This device is placed only in private clinics. Huseyn Ismayilov's family did not have financial means, so they asked the BEC to help with this operation.
BEC applied to the relevant Ministry of Health and MEDIC for assistance in the examination, treatment and operation of Huseyn Ismayilov. H. Ismayilov was treated in a private clinic after the application of the BEC PU and was sent to the Scientific-Surgical Center named after Academician M.A. Topchubashov for an accurate diagnosis.