İranda Azərbaycan səfirliyinə hücum olunub
Yanvar ayının  27-də Bakı vaxtı ilə səhər saat 8:30 radələrində Azərbaycan Respublikasının İran İslam Respublikasındakı səfirliyinə silahlı hücum edilib. Hücum zamanı mühafizə xidmətinin rəisi qətlə yetirilib, iki nəfər mühafizə əməkdaşı isə hücumun qarşısını alarkən yaralanıb.
Bunu birbaşa Azərbaycan dövlətinə, Türk Dünyasına, İslam dininə qarşı hücum hesab edirik.  Necə ki, ermənilər  ki kilsələrinin arxasında gizlənib öz milli şovinist siyasətini həyata keçirir, İran da İslam dini arxasında gizlənib, ermənilərlə qardaş olub öz məkrli fars şovinizmi siyasətini yürüdür. Bu terrorla İran bir daha sübut etdi ki, adındakı İslam söz yalnız ad olaraq mövcuddur. Və fikrimizcə son zamanlar daha geniş vüsət alan Quran kitabının cırılması, təhqir olunmasına da belə “islamçılar” səbəb olur.

The Azerbaijani embassy in Iran was attacked
On January 27, around 8:30 in the morning Baku time, an armed attack was made on the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Islamic Republic of Iran. During the attack, the head of the security service was killed, and two security personnel were injured while preventing the attack.
We consider this a direct attack on the Azerbaijani state, the Turkish world, and the Islamic religion. Just as Armenians hide behind their churches and carry out their national chauvinist policy, Iran hides behind the Islamic religion and carries out its insidious policy of Persian chauvinism as brothers with Armenians. With this terror, Iran once again proved that the word Islam in its name exists only as a name. And in our opinion, it is the "Islamists" who cause the tearing and insulting of the Koran book, which has become more widespread recently.