İranda Azərbaycan səfirliyinə hücum olunub
Yanvar ayının  27-də Bakı vaxtı ilə səhər saat 8:30 radələrində Azərbaycan Respublikasının İran İslam Respublikasındakı səfirliyinə silahlı hücum edilib. Hücum zamanı mühafizə xidmətinin rəisi qətlə yetirilib, iki nəfər mühafizə əməkdaşı isə hücumun qarşısını alarkən yaralanıb.
Bunu birbaşa Azərbaycan dövlətinə, Türk Dünyasına, İslam dininə qarşı hücum hesab edirik.  Necə ki, ermənilər  ki kilsələrinin arxasında gizlənib öz milli şovinist siyasətini həyata keçirir, İran da İslam dini arxasında gizlənib, ermənilərlə qardaş olub öz məkrli fars şovinizmi siyasətini yürüdür. Bu terrorla İran bir daha sübut etdi ki, adındakı İslam söz yalnız ad olaraq mövcuddur. Və fikrimizcə son zamanlar daha geniş vüsət alan Quran kitabının cırılması, təhqir olunmasına da belə “islamçılar” səbəb olur.

Посольство Азербайджана в Иране подверглось нападению
27 января около 8:30 утра по бакинскому времени было совершено вооруженное нападение на посольство Азербайджанской Республики в Исламской Республике Иран. В ходе нападения был убит глава службы безопасности, а двое сотрудников службы безопасности получили ранения при предотвращении нападения.
Мы считаем это прямой атакой на Азербайджанское государство, тюркский мир и исламскую религию. Подобно тому, как армяне прячутся за своими церквями и проводят свою национал-шовинистическую политику, Иран прикрывается исламской религией и проводит свою коварную политику персидского шовинизма, как братья армян. Этим террором Иран еще раз доказал, что слово «Ислам» в его названии существует только как имя. И по нашему мнению, именно «исламисты» являются причиной порчи и оскорбления книги Корана, получившего в последнее время более широкое распространение.